Nie wiem jak u Was ale po świątecznym szaleństwie, noworocznych fajerwerkach, strasznie długim styczniu z niecierpliwością wypatruje końcówki zimy, spieszy mi się do wiosny. Zapraszam na post z myślą o planowaniu długich weekendów, na tapecie – Kornwalia

Kierunek Kornwalia

Ech, Kornwalia – bogata historia, świetne jedzenie, niezwykłe krajobrazy. Kornwalia niemal od wieków przyciąga ludzi dzikością przyrody, klifami, wrzosowiskami, egzotycznymi roślinami, unikalną kulturą i historią. Każdego roku Kornwalię odwiedza ponad 5 milionów ludzi, przyjeżdzają na krótki wypoczynek, aktywne uprawianie sportów wodnych, czy rodzinny urlop. Dla niektórych to wyprawa śladami ulubionych twórców literackich ( Daphne de Maurier, Arthur Conan Doyle, Rosamunde Pilcher czy Lord Byron ) W tamtym roku postanowiliśmy z mężem pojechać bardziej na północ, wybraliśmy rejon dość popularny turystycznie, olbrzymi resort dla urlopowiczów St. Ives Bay.

  • DAJ SIĘ PONIEŚĆ PIĘKNU MALOWNICZEGO ST.IVES

Nie bez powodu Kornwalia kojarzona jest z cudownymi widokami, małymi rybackimi wioskami przytulonymi do lądu. Malownicze miasteczka, zatoczki jak na śródziemnomorskiej riwierze o krystalicznie czystej wodzie, kolorowe łódki przycumowane do brzegu, złociste plaże – wszystkie wyżej wymienione cechy skumulowane są w St. Ives. Miasteczko nie bez powodu nazywane jest ” Mekką dla artystów”. Malarze, rzeźbiarze, pisarze i poeci od bardzo dawna ukochali to miejsce. W St. Ives nie można się nudzić, oferuje naprawdę wiele. W St. Ives pełno jest małych knajpek, restauracji, pracowni artystycznych czy galerii sztuki ( nawet słynna Galeria Tate ma tu swoją siedzibę) jednym słowem tu zawsze coś się dzieje.

St Ives- Kornwalia

  • ROZKOSZUJ SIĘ CUDOWNYM WIDOKIEM ZACHODU SŁOŃCA POPIJAJĄC LOKALNEGO TRUNKU

Kiedy mam okazje wybrać się w podróż lubię posmakować lokalnych specjałów. Nie ważne czy żar pali z nieba, czy może właśnie przeszło kolejne oberwanie z chmury, zachęcam Was do zajrzenia na Healeys Cornish Cyder Farm. Na miejscu nie tylko poznacie proces powstawania sztandarowych produktów ( różnego rodzaju napoje i produkty wytwarzane z jabłek – lekkie piwo jabłkowe zwane cyder, wina musujące, soki a nawet od niedawna robiony gin – jeden z najlepszych na świecie, dżemy i musy) jak i dowiecie się troszkę o historii tego miejsca, odpoczniecie w ogrodzie a nawet będziecie mogli skorzystać z przejażdżki traktorem ma terenie sadu. Najlepsza w tym całym zwiedzaniu jest jednak degustacja, wszystko pysznie i wszyscy mają na koniec świetne humory 😉

  • DODAJ ST. MICHAEL MOUNT DO LISTY ZAMKÓW, KTÓRE UDAŁO CI SIĘ JUŻ ODWIEDZIĆ

St. Michael’s Mount to budowla zamkowa wybudowana na skałach, chroniona z każdej strony przez wodę. Na wyspę zamkową dostać się można na dwa sposoby, wszystko zależy od kaprysu natury czyli mniej ni więcej czy w danym dniu zastanie Was przypływ albo odpływ. Czy to przeprawa maleńką łódeczką, czy przejście przysłowiową sucha nogą dostarczy Wam takich samych wspaniałych wrażeń.

St Michael's Mount- Kornwalia

  • ROZJAŚNIJ MYŚLI ODWIEDZAJĄC LAND’S END

Land’s End to miejsce, w którym możesz zapomnieć o wszystkim, oczyścić myśli i być totalnie sam na z samym z sobą i żywiołem. Land’s End to skraj lądu najbardziej wysunięty na zachód w Anglii, nazwę swoją zawdzięcza totalnej izolacji, jak mawia mój Kris tam już tylko ptaki zawracają. Wszyscy kochający przyrodę i chcący zobaczyć potęgę natury nie mogą pominąć tego miejsca. Nasyć oczy pięknem krajobrazu, podziwiaj przedstawienie specjallnie dla Ciebie przygotowane przez Matkę Naturę. Oto potęga morskich fal, ocean i Ty. Usiadłam i ja na kamieniu, patrzyłam jak zaczarowana na morskie bałwany piętrzące się przede mną, mogłabym tak siedzieć godzinami i patrzeć. Czysta doskonałość !

Twoje zdanie jest jak kropla w oceanie, lecz nie zapominaj że ocean składa się z kropli

/autor nieznany/

Kornwalia

  • USŁYSZ SZEPT GRECKIEJ MUZY – ODWIEDŹ MINACK THEATRE

Kochasz teatr ? Jeśli chcesz zobaczyć jeden z najpiękniejszych teatrów wybudowanych pod gołym niebem w Europie, jak nie na świecie to zdecydowanie odwiedź Minack Theatre. Aż trudno uwierzyć,że ta budowla została wniesiona z inicjatywy jednej kobiety. Teatr, którego scena nie potrzebuje ekstra dodatkowych dekoracji, bo jego wystrojem jest nieboskłon i taniec morskich fal w tle. W sezonie letnim odbywają się tu przedstawienia najczęściej małe etiudy, tematyka klasyczna, szekspirowskie komedie i dramaty, czasami koncerty muzyczne.

  • POCZUJ ZEW NATURY W EDEN PROJECT

Na Eden Project warto poświęcić cały dzień, nazwa ta została przyporządkowana wielkiemu botanicznemu przedsiewzięciu. Olbrzymi ogród botaniczny, najwyższe szklarnie w Europie został postawiony w miejsce dawnego skalnego wyrobiska, oto człowiek postanowił oddać naturze to co jej zabrał.

Na sam Eden Project postanowiłam poświęcić osoby wpis, mam też bardzo dużo zdjęć, którymi chętnie się podzielę. 

Jeśli myślicie o urlopie w Wielkiej Brytanii zdecydowanie zamiast oklepanego Londynu polecam Wam wybrać się do Kornwalii, może własnie ten post zachęci i moje 5 niezwykłych rzeczy, które powinniście zrobić w Kornwalii skłoni Was do większego pogłębienia tematu.

Nie zapomnijcie pozostawić po sobie komentarza, chętnie przeczytam Wasze uwagi, może ktoś odwiedził już Kornwalię ? Jakie są Wasze wrażenia?

A może zainteresuje Was cudowne miasteczko w Cotswolds- Cirencester

Zapraszam 🙂

Do miłego, pozdrawiam

Viola

Follow my blog with Bloglovin

O autorze

Od dobrych paru lat mieszkam w Wielkiej Brytanii.
Od najmłodszych lat zawsze gdzieś mnie niosło, prawdziwa powsinoga i nic dziwnego,że wylądowałam za granicą.
Nadal nie umiem usiedzieć spokojnie, kocham naturę, rozmiłowana jestem w urokliwych miasteczkach i pięknych wsiach.
Uwielbiam ciekawe historie i tajemnice zamków czy pałaców.
Na blogu znajdziecie sporo informacji, ciekawostek i oczywiście zdjęć, bo fotografia to wielka pasja moja i męża.
Wybierz się ze mną w podróż po pięknej Wielkiej Brytanii !

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE

18 komentarzy

  1. Widoki naprawdę ciekawe chociaż nigdy mnie w tę stronę nie ciągnęło ale może może, kto wie 😉

  2. Co za cudowne miejsce! Dopisuję do mojej listy z miejscami, które muszę odwiedzić. Dzięki za fajną inspirację. 🙂

  3. W ST. MICHAEL MOUNT był chyba jakiś horror kręcony 🙂 Kojarzę bo do zamku w filmie też zalewało drogę dojazdową i czasie przypływu nie było się z niego jak wydostać 🙂 Tytułu nie pamiętam, ale grał w nim Harry Potter 😉

  4. Boszsz ale piękne miejsce! Dzięki za inspiracje, teraz będę grzebała w necie, w poszukiwaniu tanich lotów 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.

%d bloggers like this: