Blogostories

Jaki był rok 2020? Podsumowanie roczne na blogu.

Koniec roku 2020. Chyba nigdy w dziejach historii współczesnej ludzkość tak bardzo nie wyczekiwała na zakończenie roku jak właśnie teraz.

Jaki był ten rok u mnie? Zapraszam na podsumowanie roku 2020 w My British Journey.

Wszystkie plany na rok 2020 poszły do lasu

Kiedy czytam moje blogowe podsumowanie roku 2019 to od razu odczuwam ten swoistego rodzaju optymizm i pełne radości przekonanie, że oto szykuje się rok pełen przygód i niespodzianek. Owszem niespodzianki były a jakże oraz przygody ale raczej nie wiem, czy pozytywne.

Niedawno natknęłam się na humorystyczne przedstawinie kalendarza roku 2020, na początku widać styczeń,luty,lockdown i listopad oraz grudzień. Wiem,że nieco to czarny,angielski humor ale niestety problem koronawirusa zdominował niemal wszystko. W rezultacie nasze ambitne plany na zagraniczne wakacje oraz odwiedzenie rodziny w Polsce muszą jeszcze poczekać. Nie mogę jednak narzekać , bo pomimo tych przeciwności sporo się udało w tym roku osiągnąć.Co mi się udało w roku 2020 ?

Praca w blokach – stopniowo opanowuję mój chaos myślowy

Na rok 2020 zaplanowałam sobie większą konsekwencję w pisaniu,dbanie o to aby tworzyć i nie trwonić czasu na pierdoły. Jeszcze pod koniec ubiegłego roku zauważyłam,że mam tendencje do chaosu i rozdrabniania. Wiedziałam, że muszę poprawić moją blogową formę pracy. Tutaj kłania się umiejętność zarządzania czasem,praca nad treścią,ogarnięcie mediów społecznościowych i wartościowanie wszystkiego. Sama uwielbiam planować, mistrzyni notesików to właśnie ja a tutaj trzeba jakoś to wszystko pozbierać do kupy.

Największy ukłon w tym roku powinnam złożyć mojemu mężowi, Oli Budzyńskiej i Kasi z Worqshopu. Krisowi za cierpliwość do mnie, inspirację i wiarę w moje możliwości. Ola to Pani Swojego Czasu i to hasło na pewno powie już wiele. Skorzystałam z jej webinaru o skutecznym wyznaczaniu celów i podsumowaniu obecnych. Świetna dawka wiedzy, solidny motywator. Natomiast Worqshop otworzył mi oczy na warsztat pracy w blokach. Dla mnie to idealne narzędzie, które świetnie się sprawdza w moim przypadku. Nadal oczywiście je doskonale, ale już dzisiaj dostrzegam sporą różnicę w moim stylu i jakości pracy.

Miałam kilka sukcesów blogowych

Pierwszym z nich na pewno jest zdobycie trzeciego miejsca w konkursie Blogs from Heart w kategorii blogi podróżnicze. Miałam nawet nie zgłaszać swojego udziału a tutaj patrzcie taka miła niespodzianka.


Jak i w ubiegłych latach wzięłam udział w kilku projektach grupowych. Napisałam swoje Podsumowanie lata, jak kilka innych dziewczyn zrzeszonych w Klubie Polki na Obczyźnie.

TUTAJ możecie znaleźć mój post.

Czas kwarantanny bardzo sprzyjał wędrówkom po okolicy, Whitegate Way to jedno z naszych, lokalnych odkryć.

Na blogu pojawiała się II edycja Wpisów Gościnnych

Zaprosiłam też kilka osób do udziału w moim Letnim Projekcie Wpisów Gościnnych, w tym roku była to już druga edycja.

Raz jeszcze dziękuję za udział : Irence, Joli, Wioli z Kanady, Joannie, Dominice, Wioli mieszkającej w Turcji, Marcie, Agnieszce, Marii, Natalii oraz Kindze.

Wyższa część Pangana Spur Track z australijskiej relacji opisanej w ramach cyklu wpisów gościnnych 2020

Wszystkie wpisy z tego cyklu znajdziecie TUTAJ


Odwiedziłam Szkocję

Spełniłam jedno z moich marzeń, wręcz niespodziewanie i nieco spontanicznie wybraliśmy się na tydzień do Szkocji. Jaka jest Szkocja ? Po prostu cudowna, tydzień to stanowczo za mało, wrócimy tam jeszcze na pewno a już od stycznia zabieram Was do mojej krainy marzeń w ramach nowego, szkockiego cyklu na blogu.

 

podsumowanie roku 2020
Torridon

Na koniec jakby uwieńczeniem wszystkiego było zaproszenie mnie do wywiadu z Eweliną na jej blogu W poszukiwaniu końca świata. Jeśli macie ochotę przeczytać o tym jak postrzegam moje życie na emigracji i dowiedzieć się nieco więcej o życiu w Anglii to koniecznie wpadnijcie z wizytą do Eweliny – TUTAJ

Oby Nowy Rok 2021 przyniósł Wam tylko uśmiech na twarzy !

Co mi się nie udało w 2020 roku ?

Nie udało się wyjechać na zaplanowane wcześniej wakacje zagraniczne, jak i odwiedzić rodziny w Polsce. Sytuacja z lotami i restrykcje odnośnie pandemii jeszcze bardziej destabilizują sytuację, mam nadzieję jednak, że nowy rok przyniesie nam pod tym względem pozytywne zmiany.

My British Journey w liczbach

 • Napisałam w tym roku 29 wpisów
 • Najchętniej czytaliście o małych miasteczkach w UK
 • Zostawiliście u mnie 416 komentarzy
 • Odwiedziło mnie w tym roku ponad 13 tysięcy osób
 • Głównie z Wielkiej Brytanii, ale trafił się też Honduras i Jamajka
 • Najczęściej szukaliście na blogu plaż w UK , z tego wynika muszę ten temat bardziej odświeżyć w nowym roku


Co przed nami w roku 2021 ?

Jak zawsze nie robię sobie postanowień a stawiam sobie cele i w tym roku moją uwagę chce skupić na nauce marketingu oraz wdrożyć plan kreatywnego pisania tekstów na zamówienie. Mam też w głowie pewien pomysł na projekt fotograficzny na większą skalę.

Nie może się też ten rok obyć bez zaangażowania społecznego i tutaj mogę zapowiedzieć, że również odbędzie się kolejna edycja wpisów gościnnych. Jednak w nieco innej formie i tym razem w nieco krótszym terminie.

Nie zabraknie także nowych blogowych wpisów, mam nadzieję nowych miejsc do odkrycia. Mam nadzieję, że uda mi się pokazać także moje tu i teraz bardziej od strony medialnej, stąd jeszcze bardziej przykładam się do mojej nauki fotografii i pisania.


Na koniec chciałabym bardzo serdecznie podziękować Wam za Waszą obecność przez ten rok. MBJ coraz bardziej rośnie w siłę i pięknieje dzięki Waszemu zaangażowaniu, bycie blogerem nie ma jakiegokolwiek sensu, gdy pisze się tylko dla samego siebie. Dziękuję za wszystkie odwiedziny, za Wasze słowa, czy krótkie pozostawienie uśmiechu. Na Nowy Rok życzę Wam przede wszystkim zapału, energii i wielkiej nadziei na to, co jeszcze przed nami – wszystko nowe, lepsze i zdecydowanie pozytywne.

38 komentarzy dotyczących “Jaki był rok 2020? Podsumowanie roczne na blogu.

 1. Gratuluję zajęca trzeciego miejsca w konkursie! Widzę że ten rok wcale nie był taki zły, pozdrawiam serdecznie.

 2. 2020 dał mi popalić, wiele ode mnie wymagał, ale też stworzył fantastyczne warunki do realizacji pasji w pełnym wymiarze, wcale nie zależało mi, aby szybko się skończył, za bardzo cenię każdy dzień. 🙂

 3. Anna Kruczkowska

  Okazało się, że nie było tak źle. Na początku wszyscy byliśmy przerażeni, ale potem okazało się, że można normalnie funkcjonować.

 4. Zaglądam często, choć nie znam tego rejonu i właściwie nim mnie z nim nie wiąże, ale ciekawie opisujesz te nieznane, a takie wydawałoby się zwyczajne miejsca.

  • Cieszę się, że udaje mi się zainteresować Cię tym moim skrawkiem ziemi, to właśnie jest mój cel aby inni mogli zobaczyć jak piekne miejsca sa tutaj,nawet jeśli nigdy nie zobacza ich na własne oczy to chociaż zobaczą je moimi oczami.

 5. Życzę Ci lepszego 21 roku, spełnienia marzeń. No niestety miniony rok nie był dla nas łaskawy…..z wielu rzeczy trzeba było zrezygnować a przede wszystkim z wolności….

  • W takim razie życzę Ci dużo szczęścia w tym, co przybył. Mimo, że nie zaczął się na serio dobrze, to jednak mam nadzieję, że jeszcze będzie normalnie…

 6. Życzę aby rok 2021 był obfity w podróże i same dobre chwile!!

 7. Mimo pandemii ten rok był u Ciebie dobry. Ważne, żeby odnaleźć się w każdej sytuacji. jak to ja mówię – ważne, żeby zdrowie było, resztę wypracujemy sobie sami. Życzę Ci, aby Twoje plany się zrealizowały. Niech Nowy Rok będzie dla Ciebie wyjątkowy. Spełniaj się i spełniaj swoje marzenia. Pozdrawiam

  • Bardzo Ci dziękuję za ciepłe słowa, Tobie również życzę wiele dobrego w 2021 roku !

 8. Marysia K

  Podoba mi się że podsumowania zaczęłas od plusów i że udało ci się spełnić przynajmniej jedno marzenie. Rok jaki był każdy wie, ale ja już nauczyłam się szukać pozytywów i w tym najgorszym czasie.

  • Mam w sobie sporo optymizmu i chyba te plusy łatwo mi się cisną na usta a co do spełnionych marzeń to wbrew pozorom przyszły też dość nieoczekiwanie, pozdrawiam serdecznie 🙂

   • Marysia K

    No i w sumie fajnie, bo planowane z dużym wyprzedzeniem nie są już miłą nieoczekiwaną niespodzianką.

 9. Małgorzata Hert

  Kiedyś brałam udział w tym konkursie co Ty, zajęłam nawet pierwsze miejsce, ale przez różne, nie zbyt miłe sytuacje między uczestnikami, zrezygnowałam potem z udziału. Gratuluję zajęcia trzeciego miejsca 🙂

  • O widzisz nawet nie wiedziałam, dla mnie to już drugi raz i ro bardziej z namówienia znajomych, raczej nie traktuję go na poważnie bo rozrzut był bardzo duży ale zawsze to miło, gdy wpadnie ktoś nieoczekiwany na bloga i coś tam napisze. Sama również dzięki konkursowi poznałam kilka osób.

 10. Mimo wszystko rok nie był taki zły. Czytam to wszędzie, gdzie blogerzy robią takie podsumowania. U mnie ich nie ma i nie będzie. Nie czuję potrzeby podsumowań, patrzenia za siebie. Celebruję chwile. Liczę na dobry 2021.

 11. Piękny wynik i jestem pod wielkim wrażeniem i imponujesz mi bardzo 🙂 chyba wezmę przykład z Ciebie i zacznę więcej pisać, tylko kurcze nie za bardzo mam już co, a jeszcze jak nas bardziej przymkną to już w ogóle nie będę miała o czym pisać. Uwielbiam zaglądać do Ciebie bo bardzo lubię angielskie klimaty 🙂 czekam na więcej 😘

  • Nie wierzę w to, że nie masz o czym. Może napisz więcej o kulturze Norwegii, jak wygląda sytuacja na co dzień, czym żyją ludzie, co jedzą, czego słuchają. Już podałam Ci troszkę pomysłów.

  • Serdecznie gratuluję takich osiągnięć. Pandemia pokazała, że trzeba się cieszyć wszystkim, co mamy i z tego czerpać siłę. Staram się to robić, choć z różnym efektem.

 12. Jesteś ogromną optymistką i lubię zaglądać na Twój blog. Zawsze mnie podtrzymuje to na duchu.
  Piękne podsumowanie. Mimo pandemii, która przekreśliła nam wiele planów.
  Dziękuję, że mogłam być z moim wpisem u Ciebie, to dla mnie zaszczyt. Wywiad u Eweliny czytałam wczoraj, ale muszę wpaść zostawić swój ślad. Piękny ten Twój blog, mnie bardzo odpowiada jego tematyka. Życzę Ci, aby się rozwijał i abyś nadal pokazywała nam urocze zakątki kraju, w którym mieszkasz.
  Szczęścia i zdrowia Violuś :-)))
  Pozdrawiam Cię gorąco !

  • Oj tak mam w sobie sporo optymizmu i chętnie się z nim podzielę, dziękuję Ci za wsparcie i motywację, bo właśnie dla takich wiernych przyjaciół jak Ty chce mi się dalej to robić a nawet się w tym rozwijać, buziaki Kochana Irenko !!!

 13. Ten rok był ciężki dla nas wszystkich, choć o ile się go przeżyło, to jednak pozytywne. Wszystko się pozmieniało, pokręciło, ale jednak. Dużo zrobiłaś, zrobisz jeszcze więcej, nie wątpię. Tylko trzeba to przetrwać.

  • Dokladnie w to wierzę, będzie dobrze,musimy tylko przetrwać i dbac o siebie i swoich najbliższych.

 14. Bardzo owocny rok i zazdroszczę wycieczki do Szkocji! Gratuluję sukcesów i życzę kolejnych.

 15. jakoś nie potrafię a może i nie chcę 😉 robić takich podsumowań, na pewno tamten rok dał mi mnóstwo możliwości i mam nadzieję, że ten rok też nie będzie nudny 🙂

 16. Całkiem dobry rok ci się udał pomimo obostrzeń i pandemii.
  Chyba po prostu wszyscy się dostosowali do tego co można zrobić, a co nie 🙂

  • Z pewnością masz rację, myślę że swiat się zmienia i my razem z nim, z jednej strony szkoda z powodu barier i przeciwności z drugiej strony mamy oczy szerzej otwarte na inne okolicznosci.

 17. To prawda, to był bardzo trudny rok, ale jednak się wiele udało, życzę aby Nowy Rok już bez pandemii przyniósł nowe możliwości. Ja nie robię podsumowań roku, bo zwykle kończyły się na pobożnych życzeniach, ale podziwiam takie osoby, co trzymają się planu…

  • Dlatego sama raczej skupiam się na realnych celach, nie robię w tym roku też planów odnośnie podróży bo to może skończyć się tylko placem po mapie.

 18. I mi było bardzo miło, że zgodziłaś się wziąć udział w wywiadzie 🙂 bardzo polecam wszystkim, którzy jeszcze nie czytali!

  • O jak milo, ze mnie odwiedziłaś, pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku 🧡❤🧡

 19. Szkocja też zrobiła na mnie ogromne wrażenie 🙂 wszystkiego dobrego w nowym roku i spełnienia wyznaczonych celów 😉

 20. Znalazłam twój blog dopiero pod koniec roku, ale ciesze i tak z tego. W końcu mogę po czytać coś wartościowego i nieco inną tematykę niż dotychczas.

  • Tym bardziej mnie to cieszy, faktycznie znaleźć coś dobrego w czeluściach internetu jest teraz naprawdę trudno. To chyba kwestia tego,że blogów jest mnóstwo a social media nas przygniatają. Niektórzy nawet mówią, że pomalu czas blogów się kończy a ja twierdzę, że wręcz bedziemy przechodzić renesans kiedy social media zabija ich algorytmy. Cieszę się, że mnie znalazłaś:)będziemy mogly czerpać od siebie nawzajem, dużo radości i spokoju w Nowym Roku 💙🧡💙

 21. Małgorzata Hert

  Z tymi podróżami w tym roku to chyba każdy miał utrudnione. Miejmy nadzieję, że kolejny rok będzie lepszy i podróżowanie nie będzie tak mocno ograniczone

 22. Dobrze się czyta takie podsumowania; życzę Ci by Nowy Rok przyniósł takie wyzwania, które jeszcze bardziej rozwiną Twoją kreatywność i sprowokują do tworzenia kolejnych projektów 🙂

Cieszę się, że dzisiaj u mnie zawitałeś. Nie zapomnij zostawić po sobie komentarz. Nie przepadam za natrętami, stąd komentarze podlegają moderacji. Twój ukaże się zaraz po jego zatwierdzeniu

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: