Kiedy na portalu Polki na Obczyźnie dziewczyny zaproponowały wspólny projekt podsumowanie lata 2019 nawet się nie zastanawiałam.

Na pomysł opisania swoich letnich wspomnień i ujęcie ich w formie małego spisu wpadła Ania z bloga Aniukowe Pisadło.

Lubię takie zestawienia można sporo się dowiedzieć, sama zresztą coś w tym stylu napisałam opisując moje wakacje w ubiegłych latach. Możecie sobie przeczytać tutaj i tutaj

 • Miejsce lata 2019

Mimo iż w ciągu tych kilku miesięcy udało się nam odbyć kilka podróży do wielu miejsc, jednak zdecydowanie latem 2019 rządzi Singapur.

Niezwykłe miasto, gdzie sen o ogrodzie i nowoczesnym mieście staje się rzeczywistością. W Singapurze zaskoczyć może dosłownie wszystko, zaczynając od przyzwyczajenia się do niezwykłej wilgotności powietrza a skończywszy na wielkim rozmachu miasta. Singapure zachwycił i odebrał mowę, zresztą opiszę go niedługo na blogu, bo to temat na niejedną opowieść.

 • Danie lata 2019

Na pewno surówka na wszelkie sposoby, latem zdecydowanie postanowiłam zawalczyć o lepszą wersję siebie i stąd przez 2 tygodnie podjęłam się Postu Dawida na podstawie dość popularnej Diety dr Dąbrowskiej. Nawet straciłam kilka kilogramów i wyprobowałam wiele surówkowych kombinacji.

 • Napój lata 2019

Nie będzie to nic wymyślnego, czy nawet egzotycznego. Tego lata po prostu uwielbiałam kawę w mojej własnej kuchni lub w ogrodzie, najlepiej po południu, taki mój własny moment prywatności, tylko ja i mój dom.

 • Hajlajt lata 2019

Największy hit tego lata to pierwsze lato w naszym, nowym domu w Cheshire. W maju bowiem przeprowadziliśmy się w inną cześć Anglii. Odkrywanie nowych miejsc, spacery po okolicy, nowe miejsca, kontakt z naturą. Radość bycia u siebie.

Pomału zadamawiamy się w naszym nowym hrabstwie, pomału także zaczynam o nim pisać np. Tutaj Pomalutku rozsmakowujemy się w tych widokach, zapachach kwiatów w ogrodzie, szumie drzew za rogiem i śpiewie ptaków o poranku, naszym własnym świętym spokoju.

 • Odkrycie lata 2019

Odkąd zamieszkaliśmy w nowym domu ciągle coś odkrywamy, dla mnie prawdziwym odkryciem jest bliskość gór. Z nowego miejsca zamieszkania mamy bardzo blisko północnej części Walii. Nie mamy więc daleko do Snowdonii, za rogiem niemal mamy też Park Narodowy Peak District. Takie sąsiedztwo to miód na moją duszę.

Już niedługo rozpoczniemy eksplorowanie Walii a póki co poczytajcie co warto tam zobaczyć

 • Zdjęcie lata 2019

Nie mogłam się zdecydować bo jestem rozdarta pomiędzy futurystycznym widokiem ogrodów w Singapurze a wyjątkowością krajobrazu przy zamku Caernarfon w północnej Walii. To tak bardzo dwa różne obrazy, w takim razie niech oba zajmą zaszczytne tytuły zdjęcia lata 2019.

Podsumowanie lata 2019

 • Lowlajt lata 2019

Przeprowadzka a właściwie jej cześć, czyli pakowanie wszystkiego, wynoszenie z dawnego mieszkania, przenoszenie, przewożenie. Aż do dziś trudno mi uwierzyć w to, że nasz plan zrealizowaliśmy w ciągu 2 tygodni. Tempo było ogromne, olbrzymia praca i wielka pochwała dla logistycznych umiejętności mojego męża! Latem na pewno dało się we znaki pewnego rodzaju zmęczenie, może właśnie dlatego tak jakoś szybko minęło…

 • A za rok…

Jeszcze nie wiem do końca, w tym roku końcówkę lata świętujemy w polskich klimatach pomiędzy odwiedzinami rodziny a kolejną wizytą u dentysty. Za rok chce mi się bardziej poczuć uroki lata, bardziej odpocząć więc może jakaś Chorwacja, czy włoskie klimatyczne wioski. Nie wspominając o własnym ogrodzie.

W kalendarzu już odhaczony Pierwszy Dzień Jesieni pora więc wyciągnąć cieplejsze swetry, zaopatrzyć się w stos książek, dobrze jest teraz powspominać, przypomnieć sobie cudowne letnie chwile. Koniecznie zajrzyjcie na post mojej poprzedniczki Doroty z bloga Małe miasteczka Dee


Chcecie poczytać więcej?

Na własne podsumowanie lata 2019 zapraszają również

Anna z Anna Loves Travels

Martyna z Życia w rytmie slow

Ania z Polka na Islandii

Anna z Aniversum

Karolina z Francuskiego Życia

Agata z Tureckich Kazań

Wiola z Wiosway

Dominika z Artyourself

Dominika z Kierunek Kuba i reszta świata

O autorze

Od dobrych paru lat mieszkam w Wielkiej Brytanii.
Od najmłodszych lat zawsze gdzieś mnie niosło, prawdziwa powsinoga i nic dziwnego,że wylądowałam za granicą.
Nadal nie umiem usiedzieć spokojnie, kocham naturę, rozmiłowana jestem w urokliwych miasteczkach i pięknych wsiach.
Uwielbiam ciekawe historie i tajemnice zamków czy pałaców.
Na blogu znajdziecie sporo informacji, ciekawostek i oczywiście zdjęć, bo fotografia to wielka pasja moja i męża.
Wybierz się ze mną w podróż po pięknej Wielkiej Brytanii !

MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE

12 komentarzy

 1. Bardzo ciekawe lato 🙂 Zdjęcia z Singapuru – świetne, chciałabym zobaczyć to miasto 🙂 A kawa u mnie króluje zawsze i wszędzie 🙂

  1. Minęło szybko,fakt ale dużo się działo. Dziękuje za odwiedziny i pozdrawiam 😉

 2. Świetna relacja, taka lekka i zarazem pełna “witamin” jak ta surówka z diety Dawida 😉

 3. Miło poczytac, że tak fajnie spędziłaś lato.Najbardziej ucieszyła mnie Twoja wizyta w naszych rodzinnych stronach.
  Singapur jest piękny, nowoczesny, wręcz cudowny, olśniewający i sterylny jak skalpel przed operacją.Można zobaczyc , zwiedzic i wiac w swoje strony.Miasto też nie dla mnie.
  Ja czekam na więcej relacji z miejsca,gdzie teraz mieszkasz. Z ogromną przyjemnością czytam Twoje nowe wpisy.
  Serdecznie pozdrawiam-)

 4. Piękne obrazy zatrzymałaś w obiektywie aparatu, Wiolu.
  Obłędne zdjęcia. Bardzo fajnie się czytało ten wpis.
  Singapur jest futurystyczny i robi wrażenie, ale spokój i przyroda Walii dają większe ukojenie duszy i relaks ciału. Pozdrawiam.

  1. Też jestem tego zdania, Singapur warto zwiedzić i zobaczyć ale za żadne skarby świata nie chciałabym tam mieszkać 😊

Możliwość komentowania została wyłączona.

%d bloggers like this: